DÜNYAFilistinMEDYA ANALİZSon Dakika

FDHK-C Üyesi Erkan Bedr: Gazze Savaşı Sırasında 166 İsrail Askeri İntihar Etti; 311’i Cepheye Gitmemek İçin Kendini Vurdu

Filistin Demokratik Halk Kurtuluş Cephesi Merkez Komitesi üyesi Erkan Bedr, 10 Ağustos’ta el-Menar Televizyonu’nda katıldığı programda Gazze Savaşı sırasında 166 İsrail askerinin intihar ettiğini, 311 askerin ise cepheye gitmemek için kendini vurduğunu iddia etti.

“2 gün önce Haaretz Gazetesi, İsrail ordusunun kaybını şu şekilde açıkladı: 880 ölü, 1860 yaralı. Bu rakamlara, 166 Siyonist asker ve subayın intiharı da dâhil” diyen Bedr, bu 166 askerin, Gazze’ye gidip direnişçilerle çarpışmamak için intihar ettiğini; yine 311 Siyonist asker ve subayın da Gazze’ye gitmemek için kendini vurduğunu söyledi.

Tüm bu intihar ve yaralamalara gerekçe olarak, “Çünkü bunlar, bölgeden yaralı olarak dönen askerlerden korkunç hikâyeler işittiler. Böylece ayaklandılar; kimisi orduyu terk etti, kimisi intihar etti, kimisi de kendini vurdu” şeklinde bir açıklama yapan Bedr, “Siyonist düşman bizim ifade ettiğimizden çok daha fazla kayıp verdi” diyerek sözlerini bitirdi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı