DÜNYAFilistinHABERLERMEDYA ANALİZ

Filistin davası hizmetkarlarından Dr. İyad Es-Sirac 70 yaşında vefat etti

İslami Direniş Hareketi (Hamas) Filistinli ünlü aktivist ve lider Dr. İyad Es-Sirac’ın bugün (18 Aralık Çarşamba) hayata gözlerini yumduğunu duyurdu ve başsağlığı mesajı yayınladı.

Hamas Hareketi tarafından yayınlanan başsağlığı mesajında, 70 yaşında vefat eden Dr. İyad Es-Sirac’ın hayatını Filistin halkına ve haklı davasına hizmete adadığı, işgale ve her türlü ırkçı ayrımcılığa karşı mücadele ettiği ifade edildi.

Filistinli ünlü aktivist ve Gazze Psikolojik Sağlık Programı Başkanı Dr. İyad Es-Sirac’ın bu akşam düzenlenen cenaze törenine çeşitli gruplara üye yüzlerce Filistinli katıldı. El-Umeri El-Kebir Camii’nde kılınan cenaze namazında Filistin Başbakanı İsmail Heniyye’nin de hazır bulunduğu bildirildi.

Bu arada, Filistin Başbakanı İsmail Heniyye cenaze namazından sonra Es-Sirac’ın Filistin uzlaşısı için harcadığı çabalara ve mücadele tarihine değindi. Heniyye, Filistinlilerin tümünün sevgisini ve saygısını kazanan Es-Sirac’ın Filistin halkına hizmet için yerel ve uluslararası birçok girişime öncülük ettiğini ifade etti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı