DÜNYAFilistinHABERLERORTADOĞU

Filistin dışişleri bakanı: İsrail organize terörizmin peşinde

Filistin dışişleri bakanı, şehadet operasyonu faillerin idam yasasının siyonist rejim parlamentosu Kneset’te onaylanmasının, siyonist rejimde organize terörizm ve ırkçı yasaların tedvini çerçevesinde olduğunu belirtti.

Filistin dışişleri bakanı Riayd Maliki dün yaptığı açıklamada siyonist rejim başbakanı Benyamin Netanyahu’yu, şehadet operasyonu faillerinin idam yasasının nihai onayı, gerçekleşmesi ve sonuçlarından tamamen sorumllu olduğuna işaretle, Filistinlilere idam yasası ve siyonist rejimin ırkçı ve yayılmacı siyasetlerinin bu rejimin gerçek çehresini ortaya attığını belirtti.

maliki söz konusu bildiride dünya toplumundan, BM’den ve diğer ilgili kurumlardan, insan hakları ile çelişen bu vahşi ve insanlık dışı yasanın onaylanmasını engellemelerini istedi.

Filistin adalet bakanı Ali Ebu Diyak da söz konusu yasanın organize terörizm ve Kudüs işgalcisi rejimin savaş suçları çerçevesinde olduğunu belirtti.

Ali Ebu Diyak ayrıca siyonist rejimin Ameirka başkanı Donald Trump’ın Kudüs ile ilgili uluslararası yasalara karşı kararını suiistimal ederek kendi cinayetlerini, işgalciliğini haklı çıkartmak için bir destek şemsiyesi olarak kullandığını belirtti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı