DÜNYAFilistin

Filistin Halkı Güven ve Huzur Görmeden İşgal Rejimi Görmeyecek

21 Siyonist’in yaralanmasıyla sonuçlanan Kudüs eylemini tebrik eden Filistin direniş grupları, eylemin işgalcinin sürdürdüğü cinayetlerin ve infazların doğal bir sonucu olduğunu belirterek, daha çok eylem yapılması çağrısında bulundular.

Facebook üzerinden dün akşam meydana gelen feda eylemini değerlendiren Hamas Siyasi Birim üyesi Musa Ebu Merzuk “bu eylem Filistin topraklarını gasp edenlere, bu toprakları işgal edenlere ve bu topraklara yerleşenlere ciddi bir mesajdır. Direnişçiler Siyonistlere ‘halkımız güven ve huzur görmedikçe siz de görmeyeceksiniz’ mesajını verdi. Zulüm asla devam etmez. Hak ise eninde sonunda üstün gelecektir. Zafer günü ise oldukça yakındır” dedi.

Hamas sözcülerinden Husam Bedran ise, eylemin direnişin işgalciyi şok edecek eylemlere hazırlık yaptığını gösteren ilk müjdeli eylem olduğunu söyledi.

Feda eylemini tebrik eden Filistin Halk Kurtuluş Cephesi (FHKC), eylemin uygun zamanda ve uygun mekânda meydana gelen nitelikli bir eylem olduğunu belirtti.

FHKC konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “eylem işgalcinin intifadayı bitirdiğine ve eylemleri demir yumrukla engelleyebileceğine dair yaptığı açıklamaların yalan olduğunu ortaya koydu” ifadesini kullandı.

İşgal ordusu kullandığı sert yöntemler neticesinde eylemlerin Nisan ayında azaldığını iddia etmişti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı