FilistinİNSAN HAKLARIMEDYA ANALİZ

Filistin halkına “Mescidi Aksa’da Bulunun” çağrısı yapıldı

Filistin hükümeti, işgal rejimi İsrail’in Mescidi Aksa’yı bölme ve burayı tamamıyla Yahudileştirme çabalarına karşı Filistin halkını Mescidi Aksa’da sürekli bulunmaya çağırdı.

Hükümet sözcüsü sosyal paylaşım sitesi facebook üzerinden yaptığı açıklamada “halkımızdan yol bulanların işgal rejiminin zaman ve mekan olarak bölmek istediği Mescidi Aksa’ya gidip namaz kılmalarını, burada bulunarak işgalcinin kirli planlarına karşı durmalarını, bu tavırlarıyla onun bölgeyi Yahudileştirmesini başarısız kılmalarını istiyoruz” dedi.

En-Nunu yaptığı açıklamada, ümmetten de sorumluluk taşımasını ve Yahudileştirme baskılarına maruz kalan Mescidi Aksa’ya sahip çıkmasını istedi.

İşgal rejimi Mescidi Aksa’yı tamamıyla Yahudileştirmek için sürekli yeni planlar devreye koyuyor. Şimdi, Mescidi Aksa’yı zaman olarak bölüp, bazı zamanlarda Yahudilerin burada ayin yapmalarını sağlamak daha sonra da El-Halil Camiinde yapıldığı gibi bu kutsal mabedin bir bölümünü Yahudilere tahsis etmek ve en son merhalede de burayı tamamen Yahudileştirmek istiyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı