DÜNYAFilistin

Filistin hükümetinden siyonist İsrail rejimine tepki

Filistin hükümeti, terör rejiminin, İsrail askerlerine taş atan Filistinlilerin vurulmasıyla ilgili tasarının onaylanması konusunda uyarıda bulundu.

Lübnan el’Meyadin kanalı verdiği haberde, Filistin hükümeti, dün gece yayınladığı bildiride, işgalci rejim başbakanı Netanyahu’nun ve İsrail bakanlar kurulunun Filistinlilerin öldürülmesiyle ilgili tasarılarının onaylanmasını bu rejimin cani mahiyetinin bir daha gözler önüne serilmesi olarak niteledi.

Filistin hükümeti ayrıca dünya toplumunda terör rejimi İsrail’e baskı yapmalarını istedi.

Siyonistlerin ünlü gazetelerinden Yediot Aharonot’un yazarlarından Ron Ben-Yishai, “Şu öldürücü taşlar” başlıklı dosyasında işgalci askerlerin otomatik silahlarına göğüs gererek küçük taşlarla ve molotof kokteylleriyle karşılık veren Kudüslü gençlerin attığı taşların nasıl işgalci askerler ve yahudi yerleşimciler için kâbus haline geldiğini, nasıl rüyalarını kararttığını ayrıntılı bir şekilde ele almış.

Dosyada dikkat çekilen önemli bir husus Mescidi Aksa’nın statüsünü değiştirmek isteyen siyonist yerleşimcilerin ve işgal rejiminin, Kudüslü gençlerin ve çocukların hiçbir tehlikeden çekinmeden kararlı bir şekilde meydana çıkarak bu kutsal camilerini savunma konusunda gösterdikleri kararlılık karşısında ciddi tereddüt yaşaması.
Bu arada Arap ülkeleri yönetimlerinin sessizliği işgalci siyonistleri cesaretlendiriyor

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı