DÜNYAFilistinİNSAN HAKLARIMEDYA ANALİZSon Dakika

Filistin içişleri bakanlığı söylentilere kulak verilmemesini istedi

Gazze’deki İçişleri ve Ulusal Güvenlik Bakanlığı, işgal güçlerinin Gazze halkı arasında korku yaymak amacıyla sosyal paylaşım siteleri ve cep telefonları aracılığıyla yaydığı söylentilere inanılmaması çağrısında bulundu.

Bakanlık sözcüsü Iyad El-Bezem, dün (9 Temmuz Çarşamba) Gazze’de düzenlediği basın toplantısında, işgal güçlerinin ne yaptığını bilmez bir halde saldırdığını ve istihbarat yetersizliği nedeniyle iç cepheyi kontrolü altına alamadığını söyledi.

İşgal ordusunun Gazze’de hükümete ait güvenlik alanlarını hedef almasını kınayan El-Bezem, uluslararası toplumdan ve kuruluşlardan işgal güçlerinin güvenlik birimlerini hedef alan saldırılarını durdurmak için müdahalede bulunmalarını istedi.

Mısır yönetiminden 174 gündür kapalı olan Rafah Sınır Kapısı’nın işgal güçlerinin saldırılarında yaralananları ve durumu ağır olanları Mısır hastanelerine nakletmek için açmasını isteyen El-Bezem, Gazze’deki İçişleri Bakanlığı’nın vatandaşları ve direnişin sırtını korumak için çalışmalarını aralıksız sürdürdüğünü söyledi.

El-Bezem, vatandaşlardan olağanüstü bir hal olması halinde bakanlığa ait telefonlar aracılığıyla kendileriyle iletişime geçmelerini istedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı