DÜNYAFilistin

Filistin uzlaşı hükümeti Gazze’deki görevini ihmal ediyor

Filistin Parlamentosu Başkan Yardımcısı Ahmed Bahr, uzlaşı hükümetine çağrıda bulunarak, Gazze’nin yeniden imarı, memur maaşlarının ödenmesi ve benzeri konularda üzerine düşen görevi yerine getirmesini istedi.

Filistin Eğitim Bakanlığı çalışanları ve öğretmenlerle dün akşam (3 Eylül Çarşamba) Gazze’de düzenlenen siyasi toplantıda bir araya gelen Bahr, uzlaşı hükümetinin Gazze Şeridi’ndeki görevlerini üstlenmesi ve yerine getirmesi konusunda ihmali olduğunu söyledi.

Uzlaşı hükümetine hâlâ bağlı olduklarını ve özellikle Gazze Şeridi’nin yeniden imarı konusunda hükümeti desteklediklerini ifade eden Bahr, Filistin Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas’tan da kapıların ve Mısır sınırının kontrolünü bir an önce devralmasını istedi.

Kahire’de imzalanan ateşkes anlaşmasının uygulanmasını garanti edecek tek şeyin Filistin direnişi olduğunu kaydeden Bahr, “İşgal rejimi ateşkes anlaşmasını bozarsa Filistin direnişi halkımızın haklarını savunmaya hazır” dedi.

Ateşkes müzakerelerinin çetin geçtiğine değinen Bahr, müzakereler sırasında Filistinlilerin ortaya koyduğu birlik ve bütünlüğün de takdire değer olduğuna dikkat çekti.

Bahr, “İşgalciler sadece tek bir şeyde başarılı oldular: Kadınları ve çocukları öldürmek, camileri ve hastaneleri yıkmak” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı