FilistinİNSAN HAKLARIMEDYA ANALİZ

Filistin’i Yeniden Satmaya Çalışıyorlar

Filistinli İttifak Güçleri dün; Arap Birliği heyetinin yanı sıra Filistin’i yeniden satmaya çalışan bazı körfez devletlerinin Washington’da takdim ettikleri ödünlere Filistinli her hangi bir örtüyü kesinlikle reddettiklerini ilan ettiler.

İttifak güçleri dün yayınladıkları bildiride; Filistin Kurtuluş Örgütü yürütme komitesinin tutumlarıyla birlikte Arap Birliği heyetinin düşman İsrail’in talebi üzerine bulundukları ‘toprak mübadelesi’ politikalarını şiddetle kınadıklarını ve protesto ettiklerinin altını çizdiler.

Bu politikalara karşı çıkmanın herkesin sorumluluğu olduğuna işaret eden Filistinli güçler; Filistin halkının haklarından ödün vermeye hiç kimsenin hakkı yada yetkisi olmadığına vurgu yaptılar.

Filistinli güçler; Katar ve Arap Birliğinin Filistin topraklarını yeniden satmaya, Kudüs ve Batı Yaka’yı İsrail’e vermeye, Filistinli mültecilerin diyarlarına geri dönüş haklarını lağvetmeye çalıştıklarının altını çizdi.

Filistin davasını savunduklarını iddia eden bazı tarafların bölgede cereyan eden durumları fırsat kullanarak Filistin’i satmaya ve halkının haklarını gasp etmeye çalıştıklarına dikkat çeken Filistinli güçler; sadece ve sadece Filistin halkının sahip olduğu bu haklarda yetki sahibinin Filistinliler olduklarının altını çizdi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı