DÜNYAFilistin

Filistinli köylülerin koyun ağılları, barakaları ve arazileri yıkıldı

İşgal güçleri bugün (24 Aralık Çarşamba) sabah Kudüs’e bağlı et-Tur bölgesinde bulunan Hulletu’l-Ayn mıntıkasında yer alan Ramazan Şebbane isimli bir Filistinlinin koyun ağıllarını ve barakalarını ruhsatsız olduğu iddiasıyla yıktı. Yıkımın kalabalık bir güvenlik ekibinin gözetiminde gerçekleştirildiği bildirildi.

Kaynaklara göre işgal güçleri yıkım işleminden önce bölgeyi girişe kapatarak civardaki Filistinlilerin girmesini engellediler. Köylünün hayvanlarını sakladığı alana sarmış olduğu çitleri de tamamen kaldırarak yıkım işlemini başlattılar.

Hayvanları yetiştirdiği alan tamamen tahrip edilen Ramazan Şebbane, bu işlemin Kudüs’e sahip çıkanların oradan uzaklaştırılması ve Kudüs’ün oranın bekçilerinden arındırılması için başvurulan bir yöntem olduğunu dile getirdi.

Kudüs’te son dönemde bu tür yıkımlarda ve yıkım uyarılarında artış olması dikkat çekiyor. Bu yıkımların Kudüs’teki yahudileştirme faaliyetlerine halktan gelen tepkilere karşı bir intikam faaliyeti olduğu tahmin ediliyor.

Bugün sabah bir başka yıkım işleminin de Batı Yaka’nın Nablus şehrinin güneyinde Kasra beldesinde bir arazide gerçekleştirildiği haber verildi. Bölgedeki yahudileştirme faaliyetlerini takipten sorumlu Gassan Dağlas’ın verdiği habere göre işgal güçleri kalabalık bir devriye gücüyle yıkım araçlarıyla gelerek geniş bir arazi üzerinde düzleme yaptılar. Dağlas bu arazinin yeni düzenlenmiş ve tarım için duvar çalışmaları yapılmış olduğuna dikkat çekti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı