DÜNYAFilistinİNSAN HAKLARI

Filistinli milletvekili Muna Mansur: Hamas uluslararası bir hareket haline geldi

Filistinli kadın milletvekili Muna Mansur, İslami Direniş Hareketi (Hamas)’ın uluslararası bir hareket haline geldiğini ve kolay kolay gözardı edilemeyeceğini belirterek, Hamas üyelerinin dürüstlüklerinin ve yolsuzluklara bulaşmamış olmalarının hareketin başarısında pay sahibi olduğuna dikkat çekti.

Hamas milletvekili Muna Mansur, Hamas Hareketi’nin 26′ıncı kuruluş yıldönümü münasebetiyle verdiği röportajda,Hamas üyelerinin işgal güçlerinin ve Filistin Yönetimi güvenlik görevlilerinin baskılarına maruz kalmaları nedeniyle herkese meydan okuyan yeni bir nesil yetişeceğini söyledi. Mansur, sıkıntılara ve zorluklara sabredenlerin sonuçta mücadeleyi kazanacağına işaret etti.

Milletvekili Muna Mansur, eşi şehit Şeyh Cemal Mansur’dan Hamas’ın kuruluşunda yaşadığı zorlukları aktararak, hareketin 417 lider ve üyesinin Merc Ez-Zuhur’a sürgüne gönderilmesinin en zor dönemlerden biri olduğunu söyledi.

Hamas’ın kuruluşunun Birinci İntifâda’yla aynı güne denk gelmesinin harekete daha fazla sorumluluk yüklediğini belirten Mansur, kadının Hamas Hareketi içindeki ve direnişteki rolüne de değinerek, “Kadınların en önemli rolü ayrılık acısına sabretmeleri ve kocalarına destek vermeleri olmuştur” dedi.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı