DÜNYAFilistinHABERLER

Filistinli şehit Tarık’ın Son Mesajı: İşgale Karşı Başkaldırma Zamanı Gelmedi mi? ​

Dün akşam gerçekleştirdiği  eyleminde bir Siyonist’i öldürüp ikisini de yaralayan ve eylemden sonra işgal güçlerinin ateşiyle şehit olan Filistinli genç Muhammed Tarık Yusuf ‘un (17), şehit olmadan önce yazdığı vasiyet ve düşüncelerini pak kanıyla hayata geçirdiği görüldü.

Muhammed Tarık Yusuf, son mesajında işgal rejiminin yaptığı cinayetlere karşı susan ve olayları görmezden gelen, özellikle de silahı olup da İsrail’in işlediği cinayetlere karşı harekete geçmeyen, silahlarını düşmana doğrultacaklarına kendi insanlarına doğrultan ve karışıklık çıkaranların tavrını kınadığını ifade etti.

Mesajında Gazze halkının direnişi nedeniyle karşı karşıya kaldığı baskı ve zulümlere de değinen Tarık, Gazze ve Kudüs’teki direnişi selamladığını, direnişin durmaması ve susmaması gerektiğini kaydetti.

Gazze ve Kudüs’ün acı çekmesine neden olan ve halkının aldığı yaralara ihanet edenlerin tavrını kınadığını hatırlatan Tarık, “Ey korkaklar yazıklar olsun size! Şehitlerinizin kanını sattınız. Utanmıyor musunuz? Gazze ve Kudüs’teki halkınız direniyor, siz ne yaptınız? Siz bu direnişi susturmaya çalışıyorsunuz” dedi.

Kendisi küçük ama düşüncesi büyük ve ufku geniş olan şehit, işgale karşı büyük bir devrim başlatmak gerektiğini;  özgürlüğün, onur ve izzetle yaşamanın ve işgalcinin zulüm ve barbarlığını durdurma yolunun direnişten geçtiğini belirterek “peki bu devrimin zamanı gelmedi mi?’ ifadesini kullandı.

Kudüs ve Mescidi Aksa konusunda kusurlu davranmaları nedeniyle Allah’tan bağışlanma dilediklerini belirten büyük şehit, gençlerden yolu tamamlamalarını ve adil davaları için gereken görevi yerine getirmelerini talep etti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı