DÜNYAİNSAN HAKLARIMEDYA ANALİZSon DakikaSuriye

Filistinlileri aç bırakmak için geri döndüler.

Daha önce Filistinli gruplarla anlaşarak Yermuk mülteci kampından ayrılan Nusra militanlarının kampı yeniden işgal ettiği bildirildi.

El Alem televizyonunun haberine göre Filistin’in Kurtuluşu İçin Halk Cephesi Genel Komutanlık yetkililerinden Husam Arafat, Nusra militanlarının Yermuk kampına geri döndüğünü doğruladı.

Husam Arafat, daha önce yapılan anlaşma gereği kampı terk eden Nusra militanlarının başta Riyahe meydanı olmak üzere daha önce işgal ettikleri yerleri tekrar ele geçirdiklerini söyledi.

Bu gelişme üzerine Yermuk kampına insani yardım malzemelerinin gönderilmesinin durdurulduğunu belirten Arafat, Filistinli grupların sorunun çözümü için geniş çaplı istişarelerde bulunduğunu söyledi ve militanların anlaşmayı çiğneyerek geri dönmesi üzerine Yermuk Kampı’ndaki durumun yeniden sıfır noktasına ulaşabileceğini ifade etti.

Nusra Cephesi adlı el-Kaide bağlantılı grup da Yermuk kampına geri döndüğünü belirterek sorunun çözümü için getirilen önerileri reddettiğini açıkladı.

Aralarında Nusra militanlarının da bulunduğu silahlı gruplar daha önce Filistinli gruplarla yaptıkları anlaşma çerçevesinde Yermuk’un batı bölümlerinden çekilmişti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı