DÜNYASon Dakika

FKİK girişimi, Hizbullah’ın daha da sevilmesine sebep olacak

Bir Pakistan yetkilisi Fars Körfezi İşbirliği Konseyi-FKİK’nin Hizbullah’a karşı girişiminin, Hizbullah’ın halk arasında daha da sevilmesine sebep olacağını belirtti.

İRİB’in bildirdiğine göre Pakistan Avami Hareketi genel sekreteri Ömer Riyad Abbasi yaptığı açıklamada, FKİK’nin Hizbullah’ı terör listesine alması sayesinde bu hareketin Lübnan ve bölge halkları arasındaki desteğinin daha da artmasına sebep olacağını ifade etti.

Ömer Riyad Abbasi, Seyit Hasan Nasrullah liderliğindeki Hizbullah’ın bölgede direniş ekseninin bayraktarı olduğunu söyledi.

Pakistan Avami Hareketi genel sekreteri, Hizbullah’ın Amerika ve siyonist rejimin bölgedeki aşırıcıkları karşısında bir engel olduğunu, Amerika ve siyonist rejimin bölgede istikrarsızlık ve gerginlik yaratmak niyetinde olduklarını söyledi.

Ömer Riyad Abbasi ayrıca Seyit Hasan Nasrullah’ı, batı emperyalizme karşı mücadelenin dömeninde olduğuna işaretle, işgal edilen Filistin topraklarının işgalden kurtarılmasının, Hizbullah’ın hedefleri başında yer aldığını da belirtti

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı