İNSAN HAKLARISuriye

FOTO-Halep’in Bazı Kesimleri Teröristlerden Tamamen Temizlenerek Güvenlik Sağlandı

Silahlı kuvvetler  dün Deyrezzor Kentinin Muallemin Semti ile Halep Kefar Dael- el-Mansura ekseninde terörden temizleyerek vatandaşların can ve mal güvenliğini sağladı ve Nusra Cephesinin bölgedeki son hücrelerini çökertti.

Suriye  Silahlı kuvvetleri dün Deyrezzor Kentinin Muallemin Semtini terörden temizleyerek vatandaşların can ve mal güvenliğini sağladı.

Yetkili bir kaynak SANA’ya açıklamasında teröristleri bertaraf etme operasyonlarında onlarca teröristin silah ve araçlarıyla etkisiz hale getirildiğini ifade etti.

Silahlı kuvvetlerin semtte tarama ve arama operasyonu başlattığını söyleyen kaynak; gaddarların evlere, yollara ve muhtelif yerlere yerleştirdikleri çok sayıda bubi tuzağını etkisiz hale getirdiklerini belirtti. Aynı zamanda kullandıkları muhtelif tür silahlara da el konulduğunu ekledi.

Ordu birlikleri, Deyrezzor’un el-Muvazzafin semtinin tamamı, el-Rüşdiye ve el-Cbeyle semtlerinin ise büyük bir bölümünün güvenlik ve istikrarını sağladığını açıkladı.

Kaynak, etkisiz hale getirilen teröristlerin bu semtlerdeki son hücre ve mevzilerini çökerterek silah ve mühimmatlarının, yerleştirdikleri bomba düzeneklerinin imha edildiğini aktardı.

Deyrezzor Valisi Fevvaz Salih SANA muhabirine yaptığı açıklamada, silahlı terör gruplarının Muvazzafin, el-Cbeyle semtinde halk konutları, Türki Şellaş yokuşu ve el-Rüşdiye semtinin Şubat caddesinden göç ettirdiği vatandaşları valilikten oturum izni almaları ardından evlerine dönmeye çağırdı.

Vali, kentteki tüm hizmet dairelerine su, kanalizasyon ve elektrik şebekelerini onarma, enkaz kaldırma, yol ve caddeleri temizleme direktifi verildiğini söyledi.

Halep Kuzey Kırsalının Tellet el-el-Şuveyhana Bölgesi Teröristlerden Temizlendi

20130610-094548.jpgKuzey Halep kırsalında operasyonlarını sürdüren ordu birliklerimiz dün, Tellet el-Şuveyhana bölgesinin Kefer Dael-el-Mansura ekseninde güvenlik ve istikrarı sağlayarak Nusra Cephesinin bölgedeki son hücrelerini çökertti.

SANA muhabirine konuşan yetkili bir kaynak, çoğunluğu yabancı uyruklu olan onlarca teröristin etkisiz hale getirildiğini, büyük miktarda silah ve mühimmat ele geçirildiğini bildirdi.

Kaynak, operasyonda muhtelif türde taramalı silahlar, RPG roketleri, otomatik savaş tüfekleri mühimmat dolu onlarca sandık ele geçirildiğini aktardı.

 

20130610-094656.jpg

20130610-094713.jpg

20130610-094729.jpg

20130610-094748.jpg

20130610-094803.jpg

20130610-094824.jpg

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı