İNSAN HAKLARIMEDYA ANALİZSuriye

FOTO-Suriye’de Şehitler Onuruna Kalabalık Yürüyüş

Kalabalık halk kitleleri dün ‘Yeşil Suriye’ sloganı altında vatan uğruna canlarını veren şehitlerin onuruna Tartus Kentinin deniz kornişinde toplandılar.

Ordu ve silahlı kuvvetlere sonsuz desteklerini haykıran kalabalık kitleler; vahşetlerinde hiç bir ilke yada sınırı tanımayan gaddar ve kiralık teröristlere karşı mücadelesinde ordunun yanında olduklarını vurguladılar.

Kitleler; terör grupları ve arkalarındaki güçleri şiddetle kınadıklarını ifade ederek, bu bağlamda tepkilerini sloganlarla haykırdılar.

Halk kitleleri Suriye’nin tarihi boyunca başı dik onurlu ve bağımsız yaşadığını ifade ederek, tüm baskı ve dayatmalara rağmen de böyle kalacağını belirttiler.

Suriye’yi hedefleyen tüm girişim, entrika ve maksatlı propagandaları reddettiklerini yineleyen katılımcılar Suriye krizini çözmede siyasi programa ve diyaloga desteklerini ifade ettiler. Katılımcılar; Suriye halkını katletmek için civar ülkelerde Batı ve Arap ülkelerinin de desteğiyle eğitim ve silah temin edilerek ülkeye sokulan silahlı terör gruplarına baskı yapılması konusunda çağrıda bulunurken Arap Birliğinde Suriye sandalyesinin muhalefete verilmesinin meşru olmadığını, çünkü onların Suriye halkını temsil etmediklerini ifade ettiler.

20130407-145339.jpg

20130407-145352.jpg

20130407-145404.jpg

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı