DÜNYA

FOTO – Suriye’ye karşı İsrail Silahlarıyla savaşıyorlar

Güvenlik birimleri Dera kırsalında ordu birliklerimizin kiralık ve radikal teröristlerden kurtardıkları bölgelerde teröristlerin yok olmadan önce özel ve kamu mülklere yerleştirdikleri mayın ve bomba düzeneklerini temizleyip vatandaşların güvenliğini sağlama amaçlı arama tarama operasyonlarını sürdürüyor.

Güvenlik birimlerinde bir yetkili SANA’ya açıklamalarında Dera İlinin kuzeybatısı Neva Kentinin batısında yürüttükleri arama tarama operasyonları sırasında kiralık teröristlere ait silah ve mühimmat deposu ele geçirdiklerini belirtti. Depoda teröristlere ait büyük miktarda ve muhtelif türlerde silah ve mühimmatın ele geçirildiğine dikkat çeken yetkili; ele geçirilen roketlerin bir kısmının İsrail menşeli anti zırh roketleri olduğuna vurgu yaptı.

Ele geçirilen silahların arasında muhtelif kalibrelerde ağır silah ve mühimmatın bulunduğunu ifade eden yetkili; aynı zamanda bomba düzenekleri imalatında kullanılan patlayıcı türlerinin de ele geçirildiğini sözlerine ekledi.

Yetkili cephane deposunda teröristlerin kullandıkları farklı tür ekipmanlarla birlikte termik kameralar da bulunduğuna dikkat çekti.

Neva Kenti içinde de teröristlere ait bir deponun bulunduğunu belirten yetkili; bu depoda ise Arap Körfez ülkeleri ve Batılı devletlerin menşei olan ilaçlar ve tıbbi gereçlerin bulunduğunu ifade etti. Yetkili kiralık ve radikal teröristlerin tu bu silah ve tıbbi gereçleri Ürdün ve işgal altındaki Filistin toprakları üzerinden geçirdiklerine işaret etti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı