HABERLER

Fransa elçiliği önünde “Lebbeyk ya Rasulallah” sesleri yankılandı

Tahran’daki Fransa elçiliği önünde öğrenciler ve dini ilimler medresesi talebelerinin ” Lebbeyk ya Rasulallah” sesleri yankılandı.

 Fars haber ajansının bildirdiğine göre Tahranlı öğrenciler ve dini ilimler medresesi talebeleri,Fransa elçiliği önünde toplanarak yüce İslam peygamberi (SAV)’e hakaret içeren karikatür yayınlanmasına karşı itirazda bulundular.

Tahranlı öğrenci ve dini ilimler medresesi talebeleri “Lebbeyk ya Rasulallah” “Lebbeyk ya Muhammed” ” Fransa’ya ölüm” “Amerika’ya ölüm” sloganları atarak Fransa’nın Amerika’nın İslam aleyhtarı siyasetlerine ayak uydurmasını kınadılar.

Bazı öğrenciler yazdıkları yazılarla Fransa halkına hitaben, insanlık ve mukaddesatı korumak adına sokağa çıkıp hükümetlerinden insanlığa sayılı olmasını istemelerini talep ettiler.

Öğrenciler ayrıca pankartlar açarak dünya Müslümanlarından ülkeleri Fransa elçilikleri önünde gösteri yaparak dini gurur ve şereflerini korumalarını istediler.

Dünya çapında Müslümanların hakaret içeren filme karşı gösterileri sürerken Fransa’da Charlie Hebdo yüce İslam peygamberine hakaret içeren karikatür yayınladı.

Bu arada Fransa Müslümanları konseyi yayınladıkları bildiride bu hassas dönemde söz konusu derginin bu girişimine yönelik kaygılarını belirtti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı