DÜNYAHABERLERİranORTADOĞU

Fransa televizyonu: İran’daki gösterilerle ilgili görüntülerden bir çoğu başka ülkelere ait

Sözkonusu Fransız kanalı, sosyal paylaşım sitelerinde  İran gerçekleri adıyla yayınlanan görüntülerin büyük bölümünün İran’daki gösterilere ait olmadığını  belirterek, aslında  İran’la ilgili gerçeklerin çarptırıldığını bildirdi.

Fransa televizyonu Kanal1 sunucusu, İran’a ait olduğu ileri sürülen görüntülerden birinin geçen ay Arjantin’de yapılan protesto gösterilerine ait olduğu ve diğerinin 2011’de Bahreyn’deki gösterilere ait olduğunu hatırlattı.

Amerika, siyonist İsrail ve uluslararası emperyalizme bağlı kuruluş ve ülkelerin son zamanlarda İran’a darbe indirmek için İran’daki gösterileri çarpıtarak, dünyanın değişik yerlerindeki gösterileri İran’daki gösteriler şeklinde vermekle yeni bir yalana da imza atmış oldular.

Amerika’nın başını çektiği uluslararası emperyalizm ve siyonizmin İran’ı kaosa sürüklemeye yönelik  komploları, İran halkının milyonluk kitleler halinde fitnecilere karşı İslam nizamı ve İslam inkılabı rehberine bağlılık gösterileriyle bir daha etkisiz hale getirildi. Düşmanların İran’la ilgili arzuları kursaklarında kaldı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı