HABERLERDÜNYAİSLAMİ VAHDET

Fransız filozoftan Müslümanlara destek açıklaması

Fransız ünlü filozof Michel Onfray, İslami değerler, Batılıların propagandalarının aksine şerefli ve ahlaki değerler olduğunu vurguladı.

Fransız filozof Onfray şöyle dedi:

Müslümanlar maddiyatla mücadele alanında Batılılara ders veren ve şeref ve ahlaki değerlere sahip insanlardır; oysa Batılı ülkeler şeref ve izzetini kaybetmiştir.

Onfray, Müslümanlar dindar ve ahlaklı insanlardır ve ahlaki değerlere bağlıdır.

Fransız filozof Onfray, Müslümanlar ahlak ve şerefi önemseyen bir toplum olduğunu, oysa Batılı insanlar için şeref ve izzet anlamını yitirdiğini vurguladı.

Fransa’da Charlie Hebdo dergisinin İslam Peygamberi’ne -s- hakaret içeren çirkin karikatürleri yayımlaması ve ardından Fransa Cumhurbaşkanı Emanuel Macron’un ifade özgürlüğünü bahane ederek bu ahlaksızlığı desteklemesi ve İslam karşıtı yasa tasarısı üzerinde ısrar etmesi dünya Müslümanları arasında geniş çapli itirazlara yol açtı.

Şimdi ise birçok İslam ülkesinde Macron’un posterleri yakıldığı eylemler düzenleniyor ve Müslümanlar Fransa’nın resmen özür dilemesini istiyor.

Bu tepkilerin sonucunda Macron eski tutumundan geri adam atarak, Müslümanların çirkin karikatürlere tepkilerini anladığını ileri sürdü.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı