DÜNYAİNSAN HAKLARISuriye

Fransızlar Hollande’yi ABD’nin gözü kapalı uşağı olarak görüyor

“New York Times” gazetesi, Fransa’da Cumhurbaşkanına karşı hoşnutsuzluğun arttığını belirtip “Fransızlar Hollande’yi ABD’nin gözü kapalı uşağı olarak görüyor” diye yazdı.

Amerikan “New York Times” gazetesi dün bir haberinde Fransa’da son zamanlarda ülkenin Cumhurbaşkanı François Hollande’nın Suriye savaşı konusunda takındığı tavrı ve ABD’nin Suriye’ye askeri operasyon planını desteklemesi nedeniyle Fransa halkı arasında genel antipati ve hoşnutsuzluğun dikkat çekici oranda arttığını kaydetti.

New York Times’in kendi internet sitesinde yayınladığı bu habere göre, Fransız “Le Figaro” gazetesi tarafından yapılan bir anketin sonuçları, Fransa’da halkın yaklaşık 3’te 2’sinin Suriye’ye saldırılmasına karşı olduklarını gösteriyor. Söz konusu ankete katılan Fransızlar aynı zamanda Hollande’dan Suriye’ye askeri müdahale konusunu bu ülke parlamentosunun oylamasına bırakmasını istiyorlar.

New York Times bu haberinde ayrıca “Hollande’a yönelik en yoğun eleştiriler, onun Fransa’nın onurunu korumakta başarısız olması ve en son olarak da Suriye’ye karşı operasyona katılmak üzere Amerikan Kongresi’nin oyunu beklemesiyle ilgili. Bu da Faransızların Hollande’ı ABD’nin gözü kapalı uşağı olarak görmelerine sebep olmuştur” diye yazdı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı