DÜNYAHABERLERSuriye

Fua ve Keferya’ya teröristler havan topuyla saldırdı

Nusra Cephesi teröristleri 8 Mart’tan itibaren Fua ve Keferya kasabalarını vurmaya devam ediyorlar, sadece saldırıların ilk gününde sözkonusu bölgelere 100’ü aşkın füze ve havan topu atıldı.
Fua ve Keferya’nın kuşatma altında olduğu için kayıplar ve yaralıların sayısı hakkında kesin bir bilgi yok.
Bu arada Şam Çevre Kent İl Emniyet Müdürlüğünde bir kaynak Doğu Guta’da bulunan Nusra Cephesi ve müttefikleri diğer terör örgütlerin bugün başkent Şam ve kırsalında muhtelif sivil yerleşim alanlarını onlarca füzeyle hedef aldıklarını belirtti.
Kaynak teröristlerin fırlattıkları bir füzenin Ceramana Kasabasında bir yolcu minibüsüne düşmesi sonucunda 4 sivilin hayatını kaybettiğini, 6 vatandaşın da yaralı düştüğünü aktardı.
Kaynak teröristlerin Haresta Bölgesinde Esad Banliyösüne de füze saldırılarını sürdürerek vatandaşların evlerinde ciddi hasarlara yol açtıklarını kaydetti.
Şam İl Emniyet Müdürlüğünde bir kaynak ise Doğu Guta’daki teröristlerin başkentin birçok semtine füze saldırılarını sürdürdüklerini belirtirken, Kaymariye Semtinde 3, Berze Semtinde de 2 sivil vatandaşın yaralandıklarını ifade etti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı