FilistinHABERLER

Gayri meşru İsrail Batı Yaka’da Hıdır Adnan’ı ve çok sayıda kişiyi gözaltına aldı

İşgal güçleri Batı Yaka’nın çeşitli bölgelerinde yürüttüğü baskınları bugün de sürdürerek aralarında İslami Cihad liderlerinden Şeyh Hıdır Adnan da olmak üzere çok sayıda Filistinliyi gözaltına aldı.
Nablus’ta işgal güçlerinin bu sabah (11 Aralık Pazartesi) çoğu eski esir Filistinli altı genci gözaltına aldığı ifade edildi.
Filistin Enformasyon Merkezi muhabirinin görgü tanıklarından edindiği bilgiye göre Nablus kentinin birçok mahallesine baskın düzenleyen işgal güçleriyle Filistinli gençler arasında Eski Belde semtinde çatışmalar yaşandı.
İşgal güçleri Cenin vilayetinde de İslami Cihad Hareketi liderlerinden Şeyh Hıdır Adnan’ı Arabe beldesindeki evine baskın düzenleyerek gözaltına aldı.
Şeyh Hıdır Adnan’ın gözaltına alınırken ailesine açlık grevine başladığını ve serbest bırakılıncaya kadar eylemini sürdüreceğini söylediği öğrenildi.
Filistin Enformasyon Merkezi muhabirinin yerel kaynaklardan edindiği bilgiye göre, işgal güçleri Adnan’ın Arabe beldesindeki evine barbarca baskın düzenleyerek evde arama yaptı ve aile fertlerine kötü muamelede bulundu.
İşgal güçleri Tulkerem’de de Deir El-Ğusun beldesine bu sabah erken saatlerde baskın düzenledi ve eski esir Beşir Bedran’ı gözaltına alarak evinde arama yaptı.
Tulkerem’e bağlı Şufe köyüne baskın düzenleyen işgal güçlerinin köy sakinlerinden çok sayıda kişiyi sokak ortasında sorguya çektiği ifade edildi.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı