DÜNYAFilistinİNSAN HAKLARIMEDYA ANALİZSon Dakika

Gazze Savaşında İsrail Rejiminin Kısmı Kayıpları İfşa Edildi

Tunus’ta yayınlanan el Şuruk Gazetesi, Siyonist İsrail Rejiminin Gazze’ye yönelik başlattığı savaştaki çok gizli tutulan gerçek can ve mal kaybının büyük bir kısmını ifşa etti.

İRNA’nın bildirdiğine göre Tunus’ta yayınlanan el Şuruk Gazetesi dün Cuma günkü sayısında bu gizli rakamların, siyonist İsrail rejimi başbakanı danışmanlarından Amos Heriyl’in dışarı sızan gizli açıklamalarından sağlandığını yazdı.

Siyonist İsrail rejimi çekirdek bakanlar kuruluna sunulan bu gizli rapor uyarınca şimdiye kadar siyonistlerin 497 askeriyle 113 subayı ölmüş ve 879 asker ve 400 subayı da yaralanmış ve yaralıların önemli bir bölümünün durumu kritiktir.

Bu raporda ayrıca İsrail’in Gazze savaşında Filistin direnişine karşı kullandığı kiralık güçlerden 270 kişi öldürülmüş 629 kişi de yaralanmıştır.

Bu haberde şimdiye kadar 166 İsrailli askerin intihar ederek kendi yaşamına son verdiği, 311 İsrailli askerin de kendi ayaklarına kurşun sıkarak savaşa katılmak istemediği belirtilmiştir.

Tunus’ta yayınlanan el Şuruk Gazetesinin haberinde ayrıca İsrail ihtiyat askerlerinden 418′i ile 332 askerin ise savaşa katılmamak için kendi organlarından bir bölümü kestikleri hatırlatılmıştı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı