DÜNYAFilistin

Gazze’de ateşkes konusunda herhangi bir yeni gelişme yoktur

İslami Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birimi üyelerinden İzzet Er-Reşak, Gazze’de ateşkes konusunda herhangi bir yeni gelişmenin olmadığını açıkladı.

İzzet Er-Reşak, sosyal paylaşım sitelerinden Facebook’taki kişisel sayfasında bu sabah (25 Ağustos Perşembe) yaptığı açıklamada, herhangi bir gelişme olması halinde söz konusu gelişmenin anında ilan edileceğini söyledi.

Filistinli bazı kaynaklar, Gazze Şeridi’nde çok yakında Mısır’ın gözetiminde Filistinli gruplarla işgal rejimi arasında ateşkes ilan edileceğini iddia etmişti.

İsrail’in ateşkesi bozarak İzzeddin El-Kassam Tugayları komutanı Muhammed Ed-Dayf’ı öldürme girişiminde bulunmasından ve ailesini şehit etmesinden bir hafta sonra Filistin Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas, Mısır’ın ateşkes önerisini yeniden canlandırmaya çalışırken ateşkes için masada sadece Mısır’ın ateşkes önerisinin olduğunu söyledi.

İşgal ordusunun 50 gün önce Gazze Şeridi’ne açtığı savaşta bugüne kadar şehit olanların sayısı 2122′ye ve yaralı sayısı da 10870′e ulaştı. İşgal ordusunun katliamlarına karşılık direniş güçleri de misilleme olarak işgal rejimine ait hedeflere füze ve havan saldırıları düzenliyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı