DÜNYAFilistinHABERLER

Gazze’de, BM binası Kan Gölüne Döndü

İşgal güçlerinin dün sabah (3 Ağustos Pazar) Rafah kentinde içinde yüzlerce kişinin bulunduğu Birleşmiş Milletler Filistinli Mültecilere Yardım ve Çalışma Örgütü (UNRWA)’ya ait bir okula düzenlediği saldırıda10 kişi şehit oldu ve 30 kişi de yaralandı. Bununla birlikte işgal rejimi askerlerinin Gazze saldırısında şehid olan Filistinlilerin sayısı 1830’a çıktı ve bunların 400’ünün çocuklardan oluştuğu açıklanmıştır.

Diğer yandan siyonist rejim kaçır5ıldığı söylenen son askerinin de öldüğünü ve ölen İsrailli askerlerin sayısının 64’e çıktığını bildirdi.

Siyonist işgal güçlerinin Rafah’taki katliama gerekçe oluşturmak amacıyla, çatışmada öldürülen bir askerlerinin kaybolduğu senaryosuna dayanarak oynadığı oyunun açığa çıkması konusunda açıklama yapan Hamas resmi sözcüsü Dr. Sami Ebu Zuhri, daha çok sivil katletmesi için işgalci saldırganların önlerini açan ABD’nin Rafah’taki katliamlara ortak olduğunu vurguladı.

Ebu Zuhri dün (3 Ağustos Pazar) düzenlediği basın toplantısında BM Genel Sekreteri Ban Ki Moon’un tutumuna da dikkat çekerek, işgal rejiminin bir askerinin kaybolmasıyla ilgili tamamen çelişkili ve tutarsızlıklarla dolu iddialarına itibar etmek suretiyle onun Rafah’taki vahşi katliamına meşruiyet kazandırdığını dile getirdi.

Ebu Zuhri açıklamasında Ban Ki Moon’un işgalcinin sergilediği vahşete sessiz kalmak, Filistinlilerden öldürülen binlerce sivil için değil siyonist işgalcilerin katil askerleri için göz yaşı dökmekle onun da katliamlara ortak olduğunu ifade etti. Hamas sözcüsü, işgal ordusunun BM Genel Sekreteri’nin bu tutumunu istismar ederek Rafah’ta büyük bir katliam gerçekleştirme cesareti gösterdiğini hatırlattı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı