DÜNYAFilistinİran

Gazze’de müstekbirlere karşı yeniden mazlumların direnişinin tarihi yazılıyor

İran Ulusal Güvenlik Yüksek Konseyi Genel Sekreteri Ali Şemhani, Halid Meşal ve Ramazan Abdullah Şallah’la telefon görüşmeleri gerçekleştirdi. Görüşmelerde Şemhani İran’ın İsrail’in suçunu açığa çıkarmak ve Filistin halkını savunmak için her türlü diplomatik girişimlerde bulunmaya hazır olduğunu ifade etti.

Ali Şemhani Pazar günü Hamas Hareketi Siyasi Büro Başkanı Halid Meşal’le ve İslami Cihad Hareketi Genel Sekreteri Ramazan Abdullah Şallah’la birer telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Şallah’la gerçekleştirdiği görüşmede Şemhani, İran’ın her zaman Filistin halkının yanında yer alacağını ifade etti.

Meşal’le gerçekleşen görüşmesinde ise “Gazze’de yaşananlar apaçık bir savaş durumudur. Gazze’de şu an müstekbirlere karşı yeniden mazlumların direnişinin tarihi yazılıyor” dedi.

Hamas Siyasi Büro Başkanı Halid Meşal ise “direnişin her zaman kararlı ve devamlı olacağını” belirtti. Ayrıca İran’a desteğinden dolayı teşekkür eden Meşal “İsrail’e hep birlikte karşı koyabilmek için İslam ülkelerinde ortak bir direniş şuuru ve vahdetin sağlanmasının gerekli olduğunu” ifade etti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı