DÜNYAFilistinİNSAN HAKLARIMEDYA ANALİZSon Dakika

Gazze’de yeni bir çatışma olabilir

Korsan İsrail Genelkurmay Başkanı Benny Gantz, işgal ordusunun Filistin Yönetimi’yle müzakerelerin sona erdiği 29 Nisan’dan bu yana kuzey ve güney tüm cephelerde ve Batı Yaka’da eğitim çalışmalarını sürdürdüğünü söyledi.

Gantz, bu açıklamalarını dün akşam işgal ordusunun Batı Yaka tepelerinde gerçekleştirdiği eğitim çalışmalarını kameralar eşliğinde izlerken yaptı.

Filistinlilerin asla sakin durmayacaklarını söyleyen Gantz, bu nedenle gelişmelere uygun bir şekilde eğitim çalışmalarını sürdürmeleri gerektiğini ifade etti.

“Gazze’ye Hamas ve İslami Cihad hakim ve biz onları sürekli takip ediyoruz. Gelecekte Gazze’de geniş çaplı bir çatışmayı uzak ihtimal olarak görmüyoruz” diyen Gantz, gelişmeleri yakından takip ettiklerini söyledi.

Sekiz ay sonra sona erecek genelkurmay başkanlığı süresinin uzatılması fikrini kabul etmediğini açıklayan Gantz, Arap ülkelerinden gelebilecek her türlü saldırıya işgal rejiminin karşı koymaya hazır olduğunu iddia etti.

Mısır’ın Sina Yarımadası’nda yaşananlara da değinen Gantz, Sina’daki sessizlikten ve Mısırlılarla iyi ilişkilerden memnun olduklarını belirtti. Gantz, “Mısır topraklarına girip Sina’da tek başımıza operasyon yapmayı düşünmüyoruz” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı