DÜNYAFilistinHABERLERORTADOĞU

Gazze’yi Bombalayan F-16 Düştü

İşgal rejimi medya organları dün akşam (5 Ekim Çarşamba) işgal ordusuna ait F-16 tipi savaş uçağının düştüğünü, pilotun hayatını kaybettiğini ve yardımcısının da yaralandığını bildirdi.

İşgal rejimi televizyonu 2’nci kanalı, uçağın Gazze Şeridi’ne hava saldırısı düzenledikten sonra En-Nakab’taki Ramon askeri üssüne inişi sırasında alev alarak düştüğünü söyledi.

İşgal ordusundan yapılan yazılı açıklamada, olayda uçağın pilotu Binbaşı Ohad Cohen Nov’un öldüğü, yardımcısının hafif şekilde yaralandığı ifade edildi.

Uçağın neden alev aldığına ilişkin ayrıntılı bilgi verilmeyen açıklamada, işgal rejimi Hava Kuvvetlerinin olayla ilgili soruşturma başlattığı kaydedildi.

İşgal rejimi televizyonu 10’uncu kanalı ise konuyla ilgili haberinde uçağın teknik bir sorun nedeniyle aniden alev aldığını belirtti.

İşgal rejimi medyası, Binbaşı Ohad Cohen Nov’un birçok hava saldırısını gerçekleştiren tecrübeli bir pilot olduğuna işaret ederken, Filistinliler ise kazada ölen pilotun Gazze Şeridi’ne daha önce düzenlenen hava saldırılarında birçok Filistinlinin şehit olmasından veya yaralanmasından sorumlu olabileceğine dikkat çekti.

İşgal ordusu dün Gazze Şeridi’nden Sderot Yahudi Yerleşkesi’ne füze atıldığını iddia ederek Gazze Şeridi’nin çeşitli bölgelerine bir dizi hava saldırısı gerçekleştirmişti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı