DÜNYAİran

General Cezayiri: Terörizmin Batı destekçileri daha ağır bedeller ödeyecek

İran Genelkurmay Başkanlığı Sözcüsü General Mesut Cezayiri, Rusya Sputniknews haber sitesine açıklamalarda bulundu.

General Cezayiri verdiği demeçte, Batı Asya’nın emperyalizmin açgözlülüğünden dolayı yıllardır savaş ve kan içinde kıvrandığını, İran’ın da terörizmle mücadele ettiğini belirtti.

Rusya’nın Suriye’de ciddi şekilde terörizmle mücadeleye başladığı bu sırada İran’ın Rusya devlet ve halkını desteklediğini söyleyen General Cezayiri, “Rusya’nın bu tutumu yerinde bir tavırdır. Aksi takdirde terörizm sorunu gelecekte Rusya’ya bile bulaşabilir” diye vurguladı.

IŞİD’ı besleyenlerin bugün kendilerini başka bir şekilde göstermek istediklerine değinen General Cezayiri, “İran ile Rusya’nın terörizmle mücadelesinin etkisiz olduğunu yansıtmaya çalışılıyor. Amerikan basının hedef aldığı ülkeler de gereken psikolojik harekatı gerçekleştirmelidiri” açıklamasında bulundu.

Kendisinin şahsen kaç yıl öncesinde Amerika ile Avrupa’yı uyardığını dile getiren General Cezayiri, “Ben onlara beslediğiniz terör bir gün kendinize bulaşaktır dedim. Teröristleri besleyenler gelecekte bundan daha ağır bedeller ödeyecek” diye konuştu.

General Cezayiri, “Aynı zamanda biz Fransa’nın terörizm ve IŞİD ile mücadelesinin ciddi olmadığını düşünüyoruz. Bizim Fransa ve diğer Avrupa ülkeleriyle işbirliğimiz özel şartlar altında düşünülebilir” diye açıkladı.

Batı’nın kötü veya iyi terörizmin olmadığını ve terörizmin aslında kötü olduğunu kabul ettiklerini ispat etmeleri gerektiğine de işaret eden General Cezayiri, “Fransa artık bölgedeki teröristleri desteklemesine itiraf etmelidir” diye ekledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı