DÜNYAİranSon Dakika

General Muhammed Ali Caferi: “Anlaşma ile ilgili kaygı verici konuların giderilmesini umuyoruz”

İran İslam Cumhuriyeti İslam İnkılabı Devrim Muhafızları Ordusu Komutanı General Muhammed Ali Caferi, Tahran’da kılınan bayram namazı sonrası İran Devlet Televizyonu’na yaptığı açıklamada, “İran ve P5+1 Grubu arasında varılan Nükleer Anlaşma ve özellikle de kararla (BM Güvenlik Konseyi) ilgili bazı kaygı verici mevzular var ve bu konuların Allahın lütfüyle giderilmesini umuyoruz” diye konuştu.

General Caferi muhabirlerin ‘Nükleer Anlaşma’ya varıldığı için ne kadar sevinçlisiniz?’ diye yönelttiği soruya “Bu anlaşmanın pratik ve uygulamadaki sonucunun ne olacağını görmeliyiz. Bazı kaygılar var ki bunlar yerinde” diye yanıt verdi ve “Zaten şimdi sayın Salehi (İran Atom Enerjisi Kurumu Başkanı) ile de bu konu üzerine konuştuk ve özellikle de kararla (BM Güvenlik Konseyi’nin alacağı karar) ilgili bazı kaygı verici konular mevcut ki Allahın lütfüyle bunların giderilmesini umuyoruz” diye ekledi.

İslam İnkılabı Devrim Muhafızları Ordusu Komutanı ayrıca ‘Ramazan bayramı gününde halka vereceğiniz iyi haber ne?’ sorusu üzerine ise “İyi haber halkın Ramazan ayı boyunca ortaya koyduğu manevi ruh halidir” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı