DÜNYAİranSuriye

General Şemhani: Viyana-3 Suriye konferansında kimin terörist olduğu netleşmelidir

İran’ın Viyana-3 konferansında Suriye halkının hakkını savunacağını ifade eden İran Milli Güvenlik Yüksek Konseyi Sekreteri, bu konferansta kimin terörist olduğunun netleşmesi gerektiğini söyledi.

21. Basın Fuarı kulisinde gazetecilere konuşan İran Milli Güvenlik Yüksek Konseyi Sekreteri General Ali Şemhani, Fordo ve Natanz nükleer tesislerde uygulanan santrifüj toplama çalışmalarla ilgili soruya, bir uyarı ile bu işin devam etmesini önlediklerini dile getirdi.

Konuşmasının bir bölümünde düşmanların ülkeye nüfuz çabalarına işaret eden Şemhani, İran’da kendi boşluğunu doldurmk isteyen emperyalistin, çeşitli siyasi, ekomoik ve kültür alanlar vasıtasıyla İran’ı tanımak ve eyleme geçmek istediğini konuşmasına ekledi.

General Şemhani, konuşmasının diğer bölümünde Viyana-3 Suriye konferansına işaret ederek, İran’ın söz konusu konferansa Suriye halkının hakkını korumaya yönelik katılacğını söyledi.

İran’ın Suriye’ye yönelik stratejisi değişmediğinin altığnı çizen Milli Güvenlik Yüksek Konseyi Sekreteri, İran’ın mülteciler ve tekfirci teröristler konusunda dört yıl önce dile getirdiği mevzuların batı nezdinde daha yeni algılanmaya başlandığına dikkat çekti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı