HABERLERİNSAN HAKLARIORTADOĞU

General Şerif: Teröristlerin hamileri, İran’ın uyarıcı amaçlı füze saldırısını iyi okumaları gerekir

İslam İnkılabı muhafızları Ordusu Halkla İlişkiler Karargahı Komutanı, devrim muhafızlarının Suriye’de teröristlerin merkezini orta menzilli füzeyle hedef almasına temasla, teröristlerin bölgesel ve uluslararası destekçilerinin, İran’ın bu uyarıcı nitelikteki füze saldırısını iyi okumaları gerektiğini bildirdi.
İslam İnkılabı Muhafızları tarafından yapılan açıklamada, İran’ın batısından fırlatılan orta menzilli karadan karaya füzelerle teröristlerin Deyrezzor’daki ana merkezlerinin hedef alındığı belirtildi.
Füzelerin, İran’ın Irak sınırına yakın Kürdistan ve Kirmanşah illerinde bulunan Devrim Muhafızları üslerinden fırlatıldığı bildirildi. İslam İnkılabı Muhafızları’nın, saldırıya ilişkin ”Tahran saldırılarına cevap olarak vurduk” açıklamasında bulundu. Açıklamada, devrim muhafızlarının tekfirci teröristlerin Suriye’deki komutanlık, içtima yeri, destek merkezi ve tekfirci teröristler için intihar eylemleri amacıyla kullanılan araçların bulunduğu yerlerin karadan karaya orta menzilli bir kaç füzeyle vurulduğu kaydedildi.
İran devrim muhafızları, tekfirci teröristleri ve onların bölge ve bölge dışı hamilerini de uyararak; ”İran milleti aleyhindeki şeytanca girişimlerin tekrarlanması halinde, devrim muhafızlarının intikam ateşi ve inkılabçı öfkesinin teröristler ve diğer unsurlarına karşı tekrarlanacağı ve onların cezalandırılacağı kaydedildi.

Tuğgeneral Ramazan Şerif bugün İRİB haber kanalına yaptığı açıklamada, bu füze saldırısının, İran’ın teröristleri cezalandırıcı girişiminin sadece çok küçük bir parçası olduğunu ve terörizmin bölgesel ve uluslararası destekçilerinin devrim muhafızlarının bu uyarıcı saldırısı mesajını almaları gerektiğini bildirdi.. Teröristlerin Tahran’da 18 kişinin şehadeti ve onlarcasının yaralanmasına neden olan saldırının ardından İran devrim muhafızları ordusu tarafından yapılan açıklamada, ”pak kanın akıtılmasının cevapsız kalmayacağı bildirilmişti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı