DÜNYAHABERLERIrak

Gönüllü Halk Güçleri Musul Operasyonuna Katılacaktır ve Hiç Kimse Bunu Engellemeyecektir!

Irak’ın Bedir kuruluşu Genel sekreteri, Irak gönüllü halk güçlerinin Musul ve IŞİD terör örgütü işgalinde olan diğer bölgelerdeki operasyonlara katılacağını haber verdi.

Irak Bedir kuruluşu Genel Sekreteri Hadi El-Amiri Bedir kuruluşu güçlerinin Tikrit’in doğusunda düzenlenen geçit töreninde şöyle konuştu:

“El-Heşd El-Şebi güçleri El-Hevice ve El-Şerkat’ı IŞİD teröristlerinden temizlemek için ilerlemesine devam edecektir. Halk güçlerinin savaşa katılmaması halinde, El-Şerkat savaşı uzayacaktır. Biz Terörizm ile olan mücadelemize, tüm topraklarımızın teröristlerden temizlenmesine kadar devam edeceğiz.”

Irak Bedir kuruluşu Genel Sekreteri açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Halk güçleri tüm uyumsuz karşı düşüncelere rağmen Musul operasyonu için hazırdır. Bu güçler Irak’ın bir parçası olan Musul’u IŞİD’den temizleme yönünde gerçekleşecek olan operasyona katılacaktır ve hiç kimse bunu engelleyemeyecektir.”

El-Amiri konuşmasının sonunda, Irak halk güçlerine mülteciler ile iyi davranmalarını, mültecilerin evine, yurduna dönmesi doğrultusunda ellerinden geleni yapmalarını tavsiye etti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı