DÜNYAİNSAN HAKLARIİranİSLAM BÜYÜKLERİMEDYA ANALİZ

Gönüllü İsrail Uşaklarının İran Düşmanlığının Sebebi Belli Oldu

İran Filo Komutanı Şiyari “Sipahiler Ordusunun gücünün, bölgesel küçük güçleri çoktan aştığını ve şimdi gerektiğinde ABD’yle savaşabilecek konuma ulaştığını açıkladı.

İslam İnkılabı Muhafızları (Sipahiler) Ordusu Deniz Kuvvetleri 1. Bölge Komutanı Mahmud Şiyari, dün bölge gazilerinden 26 kişi için düzenlenen anma töreninde yaptığı konuşmada “Bugün ülkemiz izzetli ve şerefli bir şekilde yaşıyor. Bu özelliklerin bir bölümü gazilerimizin sergiledikleri özverileri sayesinde gerçekleşmiştir” dedi.

Sipahiler 1. Bölge Komutanı Şiyarı daha sonra gazilere hitaben “Eğer bugün iktidar ve özgüven açısından bölgesel küçük güçler düzeyinde değil de, istilacı ABD’nin askeri gücü karşısında durabilecek güçteysek, bu sizlerin kahramanlıkları sayesinde sağlanmıştır” diye vurguladı.

İranlı komutan, Amerika’nın Fars Körfezi’ndeki savaş gemilerine rağmen o bölgede artık İran’la baş edemeyeceğini kendisinin de bildiğini ve bu gerçeğin ABD’li üst düzey generaller tarafından da itiraf edildiğini hatırlattı.

Pentagon generalleri geçtiğimiz aylarda yaptıkları açıklamalarda artık İran’la savaş seçeneğini masaya yatıramayacaklarını açıklamışlardı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı