İNSAN HAKLARI

Hakan Albayrak Reyhanlı Halkını Katil İlan Etti

Hükümetin’nin mezhepçi, savaş kışkırtıcısı dış politikasına ve teröristlerine toz konduramayan sözde İslamcı ama özde siyonist yazar Hakan Albayrak katıldığı bir televizyon programında Reyhanlı halkını ve Antakyalıları hedef gösteren provokatif iddialarda bulundu

Reyhanlı saldırılarının ardından halkın büyük çoğunluğu Hükümetin’nin mezhepçi, savaş kışkırtıcısı ve işbirlikçi dış politikasını sorgularken, sözde İslamcı medya olmadık yalanlarla hükümeti veteröristleri savunmaya çalışıyor.

Öyle ki hükümet ve çevresi El Kaide ve ÖSO’ya toz kondurmazken savaşa karşı çıkanları, hatta kanlı saldırıya ve yeni saldırı tehditlerine maruz kalan Reyhanlı halkını hedef alıyor.

Son olarak uluslar arası terörist gruplara yakınlığıyla bilinen sözde İslamcı ama özde siyonist yazar Hakan Albayrak A Haber’de Selin Ongun’un programına katılarak, 11 Mayıs günü ölenlerin Reyhanlılılar tarafından öldürüldüğünü ve kentte Suriyelilere Sünni oldukları için zulmedildiğini öne sürdü.

Programda konuşulanları gazeteciler.com sitesi haberleştirdi.

Albayrak’a göre katil bombacılar değil Reyhanlı halkıymış

“Bombalı saldırıda öldüğü söylenen kişilerin birçoğunun linç edilerek öldürüldüğünü” iddia eden Albayrak, “Bombalı saldırıdan hemen sonra Suriyeliler kafaları ezilerek öldürüldü, doktorlar otopside bunu saklamaya zorlandı” dedi. Reyhanlı’da yaşananların Neonazi faşist teröründen farksız olduğunu savunan Albayrak, “Bu insanlar maazallah Ermeni olsaydı acaba ne yapardık! Reyhanlı onlara ne yapardı! Kafasına taş vurarak öldürüyorsun Reyhanlı’da, sen kime ne yapmazsın! Bu müthiş bir utanç! Bunun acısıyla konuşuyorum” ifadesini kullandı.

Sıkıyönetim istedi

Reyhanlı’da sıkıyönetim ilan edilmesi gerektiğini söyleyen Albayrak “Bu hükümet, bu ülkeye iki numara büyük. Bu hükümetin Suriye siyasetenin asaleti, şerefi, şanı bu ülkeye beş numara büyük!” diyerek, Türkiye’yi Cumhuriyet tarihinin en kanlı saldırılarına maruz bırakan hükümeti övdü.

AKP’nin eleştirilmesine tahammülü yok

Hakan Albayrak’ın Selin Ongun’un sorularına verdiği dikkat çeken yanıtlar şöyle:

Reyhanlı halkı için “neonazi” ifadesini kullanan Albayrak, halkın Esad’ı değil de AKP’yi eleştirmesine ise ateş püskürdü:

“Sokaklarda insanlar toplanmış hükümete sövüyor, hiç kimse bu cinayeti işleyen Esad rejimine bir şey demiyor. Hükümete sövüyorlar ve Suriyelilere saldırıyorlar, tam olarak provokatörlerin yaptığı şeyi yapıyorlar. Ana avrat sövüyorlar, kelli felli adamlar bunun şakşakçılığını yapıyor. Oradan bakan geçiyor, Adalet Bakanı Sadullah Ergin, bir meczup el kol hareketleri ile hareketlerde bulunuyor. Hep birlikte herkes alkışlıyor. Elbette bütün Reyhanlı değil bunu yapan ama bütün Reyhanlı bu vahşet, barbarlığa göz yumuyor, ya alkışlıyor ya da sessizliğiyle destekliyor.”

Hatay halkını hedef gösterdi

Albayrak daha da ileri giderek Hatay halkını Suriyeli teröristlerin hedefi haline getirecek şu ithamlarda bulundu:

“Tekrar ediyorum insanlar öldürülmüştür! Bombalı eylemlerden hemen sonra beş on dakika içinde birçok Suriyeliye saldırıldı, kafaları ezilerek öldürüldüler! Bir tanesini ben kesin olarak biliyorum. Bombalı saldırıda öldüğü ileri sürülen üç kişinin sokak çetesi tarafından öldürüldüğü söyleniyor, ben en az bir tanesinin öldürüldüğünü biliyorum.”

Albayrak Alevileri listelemiş

Albayrak, Suriyeli mültecilere Sünni oldukları için kötü davranıldığını söyleyerek, “Alevi” olduklarını ima ettiği görevlilerin listesini de tuttuğunu söyledi: “Eski doktorlar oradaki öteden beri hastalara kötü davranıyorlar mezhebi, ideolojik bir düşmanlık yüzünden. Hastalara kötü davranan doktorlar hala görevde, Suriyeli mültecilere kötü davranan askerler hala görevde, listede isimler burada önümde. Ama şimdi söylemeyeceğim, bir sıkıntı olabilir diye. Ama bunları açıklayabilirim, doktorların, askerlerin, hemşirelerin isimleri hepsi mevcut, durum rezalet!”

Reyhanlı utanmalıymış

Albayrak, Reyhanlı halkının utanması gerektiğini de söyleyebildi: “Bu insanlar senin dayının oğlu, akraban, komşun, din kardeşin… bu mazlumların yaşadıklarını onlara hak gören Reyhanlılar hepsini demiyorum, ama bu suçlara sesini yükseltmediği için bütün Reyhanlı bu utancın altında ezilmelidir. Yazıklar olsun!”

BU HÜKÜMET BU ÜLKEYE İKİ NUMARA BÜYÜK!!

İnsanlar öleceksek Suriye’de ölelim diyor, bu nasıl bir rezalet! Ve buna sevinen vatandaşlarımız var, onlarla aynı ülkenin çocuğu olmaktan utanç duyuyorum. Bu hükümet bu ülkeye iki numara büyük. Bu hükümetin Suriye siyasetenin asaleti, şerefi, şanı bu ülkeye beş numara büyük! Bu ülkenin değerini bilene değil, ama bu anlattığım vatandaşa!

 

Sitemiz’de yayınlanan ”Hakan Albayrak çıfıtlık kiniyle o kadar şaşı oldu ki” Başlıklı yazıyı okudunuz mu? Lütfen tıklayın

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı