DÜNYAMEDYA ANALİZSon DakikaSuriye

Halep, Dera ve Lazkiye Kırsallarında Teröristlerin Ağır Kayıpları Sürüyor.

Suriye Ordu birliklerinin silahlı terör gruplarına yönelik operasyonları tüm hızıyla sürerken teröristleri sayı ve teçhizat bakımından ağır kayıplara uğratmaya devam ediyor.

Halep ve Kırsalında Teröristler Ağır Kayıplara Uğratıldı

Ordu birlikleri Halep ve kırsalında teröristlerin toplanma merkezleri ve hücrelerini hedef alması sonucunda tekfirci ve hainleri ağır kayıplara uğrattı.

Askeri kaynak, ordu birliklerinin Halep ve kırsalının Gondol, El Mellah Çiftlikleri, Sükkeri, Sirc Farae, Semiriye, Hırbe, Hacip, Kunaytrat, Um el Kura, Treydim, Menbic ve Salihin’de düzenledikleri bir dizi operasyon sonucunda çok sayıda teröristi ölü ve yaralı düşürdüklerini çok sayıda araçlarını da imha ettiklerini ifade etti.

Kaynak, ordu birliklerinin Halep Su Kaynakları arkasındaki Şeyh Hıdır Bölgesinde bir grup teröristi öldürdüklerini söyledi.

İdlib Kırsalında Askeri Noktaya Saldırı Girişimi Çökertildi

Askeri kaynak, ordu birliklerinin İdlib kırsalı Kefar Şelaye Beldesinde teröristlerin bir askeri kontrol noktasına sızma girişimlerini çökerterek saldırgan teröristlerin çoğunu ölü ve yaralı düşürdüklerini söyledi.

Homs Kırsalında Teröristlerin Sızma Girişimleri Çökertildi

Ordu birlikleri, Homs el Harap Köprüsünden El Vaar Çiftliklerine doğru sızma girişimlerini çökerttiklerini muhtelif bölgelerde düzenledikleri operasyonlarda teröristlerin saflarında çok sayıda ölü ve yaralı düşürdü.

Askeri kaynak SANA muhabirine açıklamasında, ordu birliklerinin Homs doğu kırsalının Rahum, Sultaniye, Şindahiye ve Muşeyrfe Köylerinde, Resten el Mahmut Camii doğusundaki el Azm binası, el Hule Kefarlaha ve Teldev Köyleri, Telbise Kunaytrat ve Amirat Köylerinde teröristlerin toplanma merkezlerini hedef aldığı operasyonlarda çok sayıda teröristi ölü ve yaralı düşürdüklerini söyledi.

Lazkiye Kuzey Kırsalında Türk Terörist Öldürüldü

Ordu birlikleri Lazkiye kuzey kırsalının Ketf el Rumman, Zuveyk, Doğmuşliyye ve Sakiyet el Kart Köylerinde “Nusra Cephesi” terör örgütünden çoğu yabancı uyruklu çok sayıda teröristi ölü ve yaralı düşürdü, Cephane ve Tav Füzelerinin bulunduğu bir depo yanı sıra ağır taramalı silahlarla donatılmış bir kaç aracı da imha etti.

Askeri kaynak, ölen teröristler arasında, Türk terörist Münir Baysal, 2 Filistinli Mazen el Aşkar ve Mahmut abu el Ayneyn ile Nusra Cephesi terör örgütü elebaşı Faslı Ahmet Abu Dirbal’in bulunduğunu ifade etti.

Dera Kırsalında Bomba Yüklü Araç İmha Edildi

Askeri kaynak, ordu birliklerinin Dera kırsalı tel el Zater’de teröristlerin bir askeri kontrol noktasına sızma girişimlerini çökerterek teröristlerin bazılarını ölü ve yaralı düşürdüklerini, içindekilerle beraber bomba yüklü bir aracı da imha ettiklerini belirtti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı