DÜNYAHABERLER

Halep Savaşı Terörizmin Sonudur

Suriye Dışişleri Bakanı Yardımcısı Halep savaşı ve Suriye’nin durumu hakkında açıklamada bulundu.

Suriye Dışişleri Bakanı Yardımcısı Veysel Mikdad, Tesnim Haber Ajansı Şam muhabirine verdiği röportajda; Arabistan ve Türkiye’nin Suriye’de olan silahlı örgütlere desteği olmasaydı bu örgütler Türkiye şehirlerinde kalma gücüne sahip olamazlardı.

Mükdad, Suriye’nin durumunun daha müspet yönde olduğunun altını çizerek; Suriye ordusunun Halep’i kuşattığını söyleyerek, Halep’te olan operasyonlar sonuçlandığı takdirde terörist örgütlenmelerinin ömrünün bittiği anlamına gelmektedir. Bu örgütlerin yok olmasıyla uluslararası kurumlar Halep halkına insani yardımlarda bulunabilecekler ve Suriye ordusu bu yardımları halka ulaştıracaktır.

Mikdad devamında, Halep savaşı terörizme olan bir savaştır. Suriye devleti terörizmin kökünü kazımadaki çabaları çerçevesinde dostları ve ortaklarıyla beraber Halep’te terörizme son verecektir.

Mikdad konuşmasının sonunda, “Dost ve ortaklarımızla çok sıkı işbirliğindeyiz ve Halep savaşında dostlarımızın bizim yaptığımız operasyonlarda katkı sağlaması çok doğaldır. Dostlarımız açıkça ilan etmişlerdir ki IŞİD, el Nusra cephesi ve diğer terörist gruplara karşı Suriye ordusuyla aynı cephededirler.” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı