DÜNYAHABERLER

Halep’in Güneyi IŞİD’den Temizlenmeye Devam Ediyor

Suriye ordusu  Suriye’nin çeşitli bölgelerinde göze çarpan ilerlemelerinin devamında Halep’in Güneyinde bulunan El-Sanunrat, El-Amare ve El-Mehrugat tepelerini kurtarmayı başardı.

Bu kazanımlar El-Fetih teröristleriyle girilen şiddetli çatışmalar sonucu elde edilmiştir ve bu çatışmalarda El-Fetih üyesi 27 terörist öldürüldü elbette El-Karasi tepesinin ve bölgedeki askeri eğitim alanı etrafındaki çatışmalar aynı şekilde devam etmektedir.

Yine Suriye Ordusu hava kuvvetlerinin,  teröristlerin Halep’in Güneyinde Han Tuman yakınlarında bulunan mühimmat deposuna yaptığı saldırı ile depo alev alarak tamamen yandı.

Halep’in Batısında silahlı gruplar tamamen kuşatıldı

Öte yandan Suriye’deki silahlı muhaliflere yakın haber kaynakları, Halep’in Batısında tamamen kuşatıldıklarını ve şuan Suriye ordusu güçleri  Halep’in bir kez daha Batı noktasını tamamen kuşattığını itiraf etti.

Suriye’nin merkezi yakınlarında bulunan Humus’tan ulaşan bilgilere göre; ordu Humus’un Güney çevresinde bulunan Erak petrol meydanının yakınlarındaki Tedemmur’un Silolarının kontrolünü tamamen ele geçirdi.

Bir askeri kaynak da geçtiğimiz gün ordu  ile IŞİD teröristleri arasında Huveysis bölgesinde bulunan El-Savane tepesinin etrafında şiddetli çatışmaların olduğunu bildirdi. Öyle ki ordu birlikleri bölgede bir terörist saldırısını önlemeyi başardı.

Suriye ve Rusya ordusu hava kuvvetleri de Tedemmur- Sehneh bağlantı yolunda bulunan teröristlere ait noktayı hedef aldı ve  teröristlere ait birkaç araç imha edildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı