HABERLERSuriye

Halep’te Gösteri Düzenleyen Halkın Üzerine Ateş Açtılar

 Halep’in Kadı Asker ve Hanano Konutlarında teröristlerin kentten çıkmalarını talep eden vatandaşlar bugün de yoğun katılımlı gösteriler düzenledi.

Bu gösteriler sırasında teröristler tarafından vatandaşların üzerine gelişigüzel ateş açılması sonucunda bir vatandaş şehit oldu, bazı vatandaşlar da yaralandı.

SANA’ya açıklama yapan yetkili bir kaynak; teröristlerin kentlerinden çıkmalarına yönelik slogan attıkları sırasında, teröristlerin göstericilerin üzerine yaylım ateşi açmaları sonucunda İsmail el-Hammud adlı vatandaşın şehit olduğunu ifade etti.

Hanano Konutlarında ise bölge ahalisinden yüzlerce vatandaş; terör, hırsızlık, yağmalama eylemlerinde bulunan terör gruplarının bölgelerinden çıkmalarını talep etmek amacıyla gösteriler düzenlediler.

Katılımcılar Nusra Cephesi ve ona finans yada silah desteğinde bulunan güçleri kınayan sloganlar atarak terör gruplarının kenti terk etmeleri talebinde bulundular.

Bu arada Halep ve kırsalındaki bir çok bölgede dün katliam, soygun ve yıkım yapan terör gruplarının kovulmasını talep eden kalabalık halk yürüyüşleri düzenlenmişti.

SANA muhabiri, el-Salihin, el-Merce, el-Meyser ve el-Cezmati semtlerinde yüzlerce vatandaşın teröristlerin Halep’ten çıkmları, güvenlik ve istikrarın yeniden sağlanmasını talep eden yürüyüşler düzenlediklerini bildirerek teröristlerin yürüyüşe katılan vatandaşların üzerine ateş açtıklarını ve bir çoğunu yaraladıklarını aktarmıştı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı