DÜNYAORTADOĞUSon Dakika

Halep’te Teröristler Halkı Şehirden Çıkmaması İçin İdam Ediyor

Suriye Ordusu teröristlerin silahlarıyla birlikte şehirden çıkması için Halep’e düzenledikleri saldırıları durdurdu ama buna rağmen ne katiller şehirden çıkıyor ne de halkın çıkmasına izin veriyorlar.

Suriye’de insani yardım düzenleyen Rusya Uzlaşma Merkezi, Halep’te ateşkes dönemi boyunca bu şehrin halkının teröristler tarafından idam edildiğini açıkladı.

Halep’te sağlanan ateşkes, Batının Suriye ve Rusya’dan en ciddi taleplerinden biriydi. Öyle ki bu istek, Avrupa’nın Moskova’yı daha fazla yaptırım uygulamakla tehdit etmesine bile neden oldu.

Şimdi ateşkes sağlandı ve bu teröristler batının desteği altındalar ve Kurban bayramında yapılan bir önceki anlaşma gibi ateşkesi ihlal etmekteler.

InterFAX’ın raporuna göre; Halep’in doğusunda bulunan teröristler, halkın şehri terk etmesini isteyen 14 bölge sorumlusunu herkesin gözü önünde idam etti.

Bir önceki karar ve Staffan de Mistura’nın talebi, ateşkesten sonra teröristlerin silahlarını bırakmadan şehirden çıkmasıydı ama ne Nusra Cephesi bölgeden çıkmaya yanaştı nede halkın sağ bir şekilde bölgeden çıkmasına izin verdi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı