DÜNYASuriye

Halep’teki militanlar ağır kayıplar veriyor

Suriye ordusuna karşı kader belirleyici bir saldırı başlatacaklarını açıklayan Halep’teki silahlı grupların bugünkü çatışmalarda ağır kayıplar verdiği bildirildi.

El Alem televizyonu Suriye güvenlik güçleri ile Halep’teki silahlı gruplar arasında bugün yaşanan çatışmalarla ilgili haberinde, silahlı grupların çok ağır kayıplar verdiğini ve ne yapacağını bilemez bir hale düştüğünü bildirdi.

 

El Alem televizyonunun Suriye muhabiri Ebu Talib el-Buheyye, Suriye güvenlik güçlerinin dünden beri yaptığı operasyonlarda Halep, Rastan ve Şam’ın dış semtlerinde çok sayıda silahlı militanı ölü olarak ele geçirdiğini bildirdi.

 

Silahlı grupların Halep’teki Ömer bin Abdulaziz hastanesine yönelik saldırısının Suriye güvenlik güçleri tarafından püskürtüldüğünü belirten el-Alem televizyonu, bölge halkıyla birlikte silahlı grupların eylemlerini protesto eden bir çocuğun da militanların açtığı ateş sonucu hayatını kaybettiğini duyurdu.

 

Silahlı grupların savaş disiplinini kaybettiğini ve ne yapacağını bilemez hale geldiğini belirten el-Alem muhabiri Suriye güvenlik güçlerinin Halep kentindeki ilerleyişini sürdürdüğünü ve Kabun semtinde militanlar tarafından kaçırılan çok sayıda kişiyi kurtardığını ifade etti.

 

El Alem televizyonu, Suriye güvenlik güçlerinin Halep’in el-Kelase, Bustan el-Kasr ve en-Nahil semtlerinde düzenlediği operasyonlarda onlarca silahlı militanı öldürdüğünü bildirdi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı