DÜNYASuriye

Halep’teki teröristlerin önünde iki seçenek var: Teslim olmak ya da ölmek

Suriye ordusunun, geçen hafta, yaklaşık 4 yıldır teröristlerin kuşatması altında bulunan  Zehra ve Nubul’u ele geçirerek Türkiye ile ana sevkiyat yolunu kesmesi, 5 yıldır süren savaşta dönüm noktası oldu.

RT’ye konuşan Suriye ordusundan bir komutan, “Nubul ve Zehra’nın özgürleştirilmesi, Türkiye’den gelen ikmal hatlarının kesilmesi anlamına geldi. Sevkiyat tamamen durdu. Halep’teki cihatçıların etrafı çevrildi ve izole edildiler. Hareket etmek için minimum özgürlüğe sahipler. Ordu saldırılarına devam ettikçe cihatçılar seçim yapmaya zorlanıyorlar; ya teslim olacaklar ya da ölecekler” dedi.

SURİYE ORDUSU, MATYAN VE RATYAN’I DA GERİ ALDI

Halep’teki operasyonların ana amacının, Türkiye’yle teröristler arasındaki lojistik ve askeri işbirliğinin ortadan kaldırılması olduğunu belirten komutan, ordunun ilerleyişine devam ettiğini ifade etti. Bölgedeki Mayer ve Ratyan yerleşimlerinin teröristlerin elinden kurtarıldığını söyleyen komutan, El Nusra militanlarının birçok binaya mayın yerleştirdiğini ve askeri ekiplerin bunların imhasıyla uğraştığını aktardı.

Emekli General Yahya El Tahir de RT’ye yaptığı açıklamada, Suriye ordusunun Halep’teki operasyonlarının son aşamaya geldiğini ve teröristlerin elinde bulunan kasabalara hücumda bulunmak için hazırlık yaptığını belirtti.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı