DÜNYAFilistinİNSAN HAKLARIMEDYA ANALİZ

Halid Meşal: Arap ülkeleri direnişin caydırıcılığını yok etti

Hamas Siyasi Büro Başkanı Halid Meşal, Arap ülkelerinin askeri seçeneği dışlamasının İsrail karşısındaki caydırıcılığı yok ettiğini söyledi.

El Meyadin televizyonunun haberine göre dün Beyrut’ta açıklamalarda bulunan Hamas Siyasi Büro Başkanı Halid Meşal, İsrail’in Mescid-i Aksa’yı zaman ve mekan açıcından taksim etmeye başladığını belirterek bunun Mescid-i Aksa’nın yok edilmesine yönelik ön adımlar olduğunu söyledi.

Halid Meşal, Filistinlilerin bölünmüşlüğünün ve Arap ülkelerin iç sorunlarının İsrail’in saldırganlığını arttırmasına neden olduğunu belirterek Kudüs konusundaki sabit tutumun sürdürülmesi gerektiğini söyledi.

Katar’da bulunduğu süre içerisindeki suskunluğunu Lübnan’da bozan Hamas Siyasi Büro Başkanı Halid Meşal, direnişin tek seçenek olduğuna vurgu yaparak, “Batı Şeria’da direnişin bir suç olarak nitelenip takibat altına alınması ve Arap ülkelerinin askeri seçeneği ortadan kaldırması, İsrail karşısındaki caydırıcılığı yok etmiştir” dedi.

İsrail’in Mescid-i Aksa’yı tahrip etme planını, İntifadanın ve direnişin engellediğini belirten Meşal, Filistinli gruplardan İsrail karşısında ortak bir tutum belirlemesini istedi ve Mescid-i Aksa’nın korunması için kitlesel eylem çağrısında bulundu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı