DÜNYAFilistin

Halid Meşal: Davamız ithamların peşinde sürüklenmekten daha büyüktür

İslami Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birimi Başkanı Halid Meşal, Filistin Yönetimi Başkanı ve Fetih Hareketi lideri Mahmud Abbas’ın Hamas Hareketi’ne ve direnişe yönelik saldırılarına işaret ederek, “Davamız suçlamaların peşinde sürüklenmekten daha büyük” dedi.

Meşal, Filistin direnişinin Gazze Şeridi’nde kazandığı zafer dolayısıyla Hamas Hareketi’nin Lübnan’ın Sayda kentinde dün akşam (7 Eylül Pazar) düzenlediği etkinliğe katılarak yaptığı konuşmada, Filistinli liderleri kısır tartışmaları ve ithamları bir yana bırakarak Gazze savaşının ve Filistin davasının gerektirdiği düzeyin altına inmemeye davet etti.

“Bölünmüşlük haline ve medya aracılığıyla atışmaya dönmek yerine uzlaşı anlaşmasını tamamlamalıyız” diyen Meşal, savaş biter bitmez bazılarının suçlamalara başladığını ve eski dosyaları karıştırdığını söyledi.

Gazze Şeridi’nin yeniden imarı ve yaralarının sarılması için çabaların artırılması gerektiğini belirten Meşal, hiçbir yardımın Gazze halkının direnişinin karşılığı olamayacağını ifade ederek, “Gazzelilerin de biraz ödüllendirilmeye hakları var” dedi.

Meşal, Filistinli grupların hep birlikte siyasi tavır, direniş ve diplomasi için strateji benimsemesi çağrısında bulunarak, Filistin halkının hakları ve sabiteleri doğrultusunda ortak bir yol belirlenmesini istedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı