DÜNYAFilistin

Halid Meşal: Etkili tek yol direniştir

İslami Direniş Hareketi Hamas’ın lideri Halid Meşal İran merkezli bir televizyon kanalına verdiği röportajda direnişin İsrail’den talepleri elde etmekte kullanılacak tek etkili yol olduğunu belirtti.

İslami Direniş Hareketi Hamas Lideri Halid Meşal İranlı bir televizyon kanalına verdiği röportajda İsrail’in Filistin halkının taleplerini gerçekleştirmesini sağlama konusundaki etkili tek yolun direniş olduğunu söyledi.

Gazze Direnişi ile İsrail arasındaki müzakerelerin Siyonist Rejim’in tutumu sebebiyle başarısızlığa uğradığını söyleyen Meşal, “Müzakereler İsrail Filistinlilerin makul taleplerine olumlu cevap vermediğinden dolayı başarısız oldu” ifadelerini kullandı.

Meşal, “Direnişin Siyonist Rejim yükünden kurtulmanın tek yolu olduğunu biliyoruz” dedi.

Hamas lideri, Gazze’de Siyonist Rejim’le işbirliği yaptığından dolayı idam edilen kişiler hakkında da konuştu. Meşal söz konusu idamların “Filistinlileri ajanlardan arındırmak” için gerçekleştirildiğini belirtti.

Meşal konuşmasında, istihbarat ağı sayesinde Filistinlilerden aldığı bilgilerin her zaman için Siyonist Rejim’in güçlü yanlarından biri olduğunu söyledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı