DÜNYAİNSAN HAKLARI

Halil El-Hayye: Direniş işgal ordusunun saldırılarına karşı koymaya hazırdır

İslamî Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birimi üyesi Halil El-Hayye, Hamas’ın askeri kanadı İzzeddin El-Kassam Tugayları’na bağlı mücahitlerin Gazze’nin güney kesimine düşen Han Yunus şehrinin doğu bölgesinde işgal askerlerine karşı yaptığı feda eyleminin Hamas ile askeri biriminin yönünün Kudüs ve Mescidi Aksa’ya dönük olduğunu, silahının da işgalcinin göğsünü hedef aldığını açıkça gösterdiğini söyledi.

Evvelki gece ve sabah erken saatlerde işgal askerlerinin Gazze’ye sızmalarına karşı koyan ve işgal askerleriyle kahramanca çarpışan Kassam mensuplarından ikisi meydan komutanı dört mücahit şehit olmuş, biri ağır beş işgal askeri de yaralanmıştı.

Gazze’nin orta kesiminde bulunan Seyyid Haşim Camii’nde dün (02 Kasım Cuma) verdiği Cuma hutbesinde El-Hayye, “İşgal ordusuna bağlı askerler Gazze’nin Han Yunus sınırındaki tel örgüleri geçmek istedi. Ancak sınırda nöbet tutan direnişçiler pusudaydı. Direnişçilerimiz olağanüstü bir kahramanlık gösterdiler. Düşman basını, helikopterler müdahale etmeseydi yeni Şalit olayıyla karşılaşacaklarını ifade etti” dedi.

Cemaate seslenen El-Hayye şunları söyledi: “İşte sizin yavrularınız, adamlarınız ve kardeşleriniz. Onlar Kassam’ın ve Filistin’in adamlarıdır. Gözlerine uyku girmiyor. Sürekli uyanıktırlar. Düşmana karşı koyup Allah’ın izniyle zafer kazanıyorlar.”

Hamas liderlerinden El-Hayye verdiği hutbenin devamında, bütün komplo, oyun ve baskılara rağmen Hamas Hareketi’nin direniş çizgisini sürdüreceğini söyledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı