DÜNYAFilistinHABERLERMEDYA ANALİZ

Hamas: Abbas’ın açıklamaları uzlaşıya zarar veriyor

İslami Direniş Hareketi (Hamas) sözcüsü Sami Ebu Zuhri, Filistin Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas’ın işgal rejimiyle yapılan güvenlik koordinasyonu hakkında söylediklerinin hiçbir bahanesi olamayacağını ifade etti.

Abbas’ın açıklamalarının uzlaşıya zarar verdiğini belirten Ebu Zuhri, Filistin Yönetimi Başkanı’nın sözlerinin Kahire Anlaşması’na ve Filistin halkının ortak tavrına da ters olduğunu bildirdi.

Sami Ebu Zuhri bugün (18 Haziran Çarşamba) konuyla ilgili bir bildiri yayınladı. Bildiride, Abbas’ın açıklamalarının işgal zindanlarında yavaş yavaş ölüme terk edilen binlerce Filistinli esire hakaret anlamına geldiği kaydedildi.

Abbas’ın açıklamalarının sadece işgal rejiminin anlatımlarına dayandığını ve gerçekte ne olduğunun henüz bilinmediğini ifade eden Ebu Zuhri, Filistin halkının işgale karşı her türlü yolla kendini savunma hakkı olduğunun altını çizdi.

Mahmud Abbas, Filistin Yönetimi’nin kaçırılan işgal askerlerini bulmak için işgal güçleriyle koordineli çalıştığını söylemişti.

Bu arada Hamas, işgal yönetimini Batı Yaka’daki Filistinli liderleri Gazze Şeridi’ne sürgüne göndermeye kalkışmaması yönünde uyararak, bu türden bir adımın yol açacağı sonuçlardan işgal yönetiminin sorumlu olacağını bildirdi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı