DÜNYAFilistinİNSAN HAKLARIMEDYA ANALİZSon Dakika

HAMAS asla Siyonist İsrail ile müzakereye oturmayacaktır

Filistin İslami Direniş Hareketi HAMAS üst düzey yetkililerinden Yahya Ebadese, siyonist İsrail rejimi yetkililerinin açıklamasına tepki göstererek, ‘HAMAS asla Siyonist İsrail ile müzakereye oturmayacaktır’ dedi.

HAMAS’lı yetkili, Siyonist İsrail maliye bakanı ile yine bu rejimin eski savaş bakanının HAMAS ile müzakere konusunda yaptıkları açıklamalara tepki göstererek; “HAMAS hiçbir zaman işgalci rejim İsrail ile müzakereye oturmayacaktır” dedi.

Yahya Ebadese, siyonist yetkililerin HAMAS ile müzakere konusunda bir engelin olmadığına dair açıklamalarına gösterdiği tepkide, bu gibi açıklamaların Filistin direniş grupları ile özerk Filistin yönetimi arasında Milli Uzlaşı Hükümeti’nin kurulması yönünde varılan anlaşmayı yenilgiye uğratmak ve aynı zamanda Mahmut Abbas’ı uyarmak hedefi taşıdığını ama artık bunların bir geçerliliğinin ve değerinin olmadığını söyledi.

Bu arada HAMAS siyasi bürosu üyelerinden Musa Ebu Merzuk, Filistinli grupların uzlaşı hükümetinin kurulması için daha hızlı çaba göstermelerinin zaruri olduğunu söyledi.

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. hamas özgür suriyenin yanında inşallah.
    işbirlikçi kafirler türkiyeden defolun. esedin itleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı