DÜNYAFilistinHABERLERORTADOĞU

HAMAS: Batış’a suikastten MOSSAD sorumlu

Heniyye, Gazze Şeridi’nin kuzeyinde şehidin ailesine taziye ziyareti sırasında Filistin Enformasyon Merkezi’ne yaptığı açıklamada, mühendis El-Bataş’ın, davasına, halkına, ümmetine ve tüm insanlığa hizmet için ilim, davet ve iman yolunda şerefli bir tarih yazdığını ifade etti.
Hamas’tan bir heyetin Malezyalı yetkililerle görüşmelerde bulunmak ve cinayetle ilgili tüm ayrıntıları öğrenmek için Malezya’ya gittiğini açıklayan Heniyye, El-Bataş’ın ilim ve marifet yolunda verdiği hizmetler dolayısıyla Malezya’da Başbakanlık’tan ödül alan ilk Arap bilim adamı olduğunu belirtti.
Heniyye, “Şehit mühendis büyük bir kayıp. Fakat bu Gazze Şeridi sınırından ve tüm Filistin topraklarından Malezya’ya uzanan şehadet yolu” dedi.
Hamas’ın Malezya hükümetinden suikastla ilgili soruşturma açılmasını istediğini kaydeden Heniyye, soruşturma sonucunu Filistin halkına ve İslam ümmetine açıklayacaklarını söyledi.
İşgalci düşmanın daha önce de Filistin halkının ve ümmetin bilim insanlarını hedef aldığına işaret eden Heniyye, Malezya hükümetinin yürüteceği soruşturma sonunda cinayetin arkasından Mossad’ın çıkacağına inandıklarını dile getirdi.
Filistinli elektrik mühendisi Fadi El-Bataş dün Malezya’nın başkenti Kuala Lumpur’da evinden çıkıp sabah namazı için camiye giderken kimliği belirsiz iki kişi tarafından şehit edildi.
Öte yadan Siyonist rejim eğitim bakanı Naftali Bennett yaptığı açıklamada, HAMAS’ın elinde esir olan İsrailli askerler serbest bırakılmadığı sürece Fadi Bataş’ın cenazesinin intikaline izin vermeyeceklerini söyledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı